Nauki filologiczne – czy to dobry kierunek studiów?

Jeśli jesteś młodym człowiekiem, to na pewno zastanawiasz się nad mądrym dobraniem kierunku studiów. Dostępnych kierunków jest całe mnóstwo, co czyni Twoją decyzję jeszcze trudniejszą. Ostatnio dosyć popularnym kierunkiem są nauki filologiczne. Czy warto iść w tę stronę wyższej edukacji?

Nauki filologiczne to po prostu nauka o języku. Czy jesteś uzdolniony humanistycznie? Czy lubisz uczyć się języków obcych? Czy swobodnie czujesz się we własnym języku i – przede wszystkim – czy posługujesz się nim w poprawny sposób? Wszystkie te pytania musisz zadać sobie zanim udasz się na studia filologiczne. Pamiętaj, że obejmują one nie tylko dokładne poznanie danego języka. W filologii chodzi także o zapoznanie się z wieloma teoretycznymi dziedzinami, takimi jak historia danego języka oraz kraju, w którym się go używa.

Wybierając filologię, na którą chciałbyś się udać, weź także pod uwagę potrzeby na rynku. Na przykład, jesteśmy świadomi tego, że nie brakuje magistrów filologii angielskiej. Być może warto więc zainteresować się nieco bardziej niszowym językiem.

Znalazłeś się tutaj dzięki współpracy z poniższym serwisem:

Jestem nauczycielem z długoletnim stażem prowadzenie tego bloga to moja pasja, bardzo to się cieszę, ze trafiłeś na ten serwis, podzielę się z Tobą moją wiedzą dotyczącą świata nauki. Zapraszam do czytania!
error: Content is protected !!